Tente Pergola da Kullanılan Materyallar

Tente Pergola da Kullanılan alüminyum profillerin resimlerini inceleyebilirsiniz.

Tente Pergola da Kullanılan alüminyum profillerin resimlerini inceleyebilirsiniz.

Hareketli çatı örtü sistemleri, doğanın olumsuz etkilerinden arınmış gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu sistem ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun; her türlü açık alanı, kapalı ancak şeffaf mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmek mümkündür.

Tente Pergola da Kullanılan Aksesuarlar

Bu sistem, panellerin birbirinin üzerinde hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerinde toplandığı çatı örtü sistemidir. Mahyadan aşağıya açılabildiği gibi istenildiğinde aşağıdan mahyaya doğruda manuel veya motorlu olarak açılabilmektedir. Sistemin oluşturulmasında ısı köprülü özel alüminyum profiller ve tercihe göre polikarbonat veya cam kaplama malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan özel alüminyum profiller sayesinde ayrıca bir taşıyıcı kontrüksiyona gerek kalmamakta olup mekanlarınıza daha estetik görünüm kazandırmaktadır.

Açılır Çatı Örtü Sistemleri, güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış, ancak süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratmak için geliştirilmiştir. Kış Bahçesi ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun her türlü alanı kapalı, ancak şeffaf mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmek mümkündür. Polikarbon Çatı panellerin birbiri üzerine hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerine toplandığı çatı örtü sistemidir. Bu sistemde kullanılan polikarbonat levha sayesinde ısıtma ve soğutma esnasında minimum ısı kaybı söz konusudur. Polikarbonat olmasının en büyük avantajı %100 kırılmaz bir malzemedir. Hafiftir ve ekonomiktir. İstenilen cepheye sabit, sürme, katlanır tek veya çift kanatlı, her genişlikte ve pencereyi yerleştirmek mümkündür.

Uygulama Alanları;

Kafe, Bar, Restoran, Konut, Yüzme havuzları, Kış bahçeleri.

 

HAUS FARGEN PERGOLA OTOMATİK TENTE SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

  • HAUS FARGEN sistemlerinde bulunan tüm alüminyum profil ve parçalar kendi fabrikamız olan “SATIRLAR ALÜMİNYUM” da üretilmektedir. Sistem tasarımı, alüminyum konstrüksiyonu ve tüm metal aksesuarları Tümüyle HAUS FARGEN ürünü; PVC esaslı blackout membran Alman Mehler markalı; sistemi çalıştıran motor ve otomasyon aksamı ise İtalyan Cherubini markadır.
  • HAUS FARGEN sistemleri, tamamı alüminyum aksamdan üretilmiş dikey raylar üzerinde hareket eden, yatay akslardan oluşan, açılır-kapanır tavan örtüsü (yürüyen çatı) sistemidir.
  • HAUS FARGEN sistemleri (4 mevsim konfor), her türlü hava şartına uygun tasarlanıp üretilmekte ve tüm dünyada kullanılmaktadır.
  • HAUS FARGEN sistemleri, yanal aksamları katlanır cam,sürme cam veya alüminyum doğrama ile kapatılarak, açılır-kapanır tavan özelliğiyle kış bahçesi olarak yaygın kullanıma sahiptir.
  • HAUS FARGEN sistemleri alüminyum metal aksamı istenilen her Ral renginde %10 fiyat farkıyla kumlama ile elektro statik toz boya yaptırılabilir.