Pergola Nedir ?

PERGOLA - TENTE NEDİR ?
 
Pergola kelime menşei bakımından Latinceden gelen bir kelimedir. Anlam bakımından saçak anlamını taşıyan ve pergola kelimesi olarakta söylenen İtalyanca da gölgelik anlamlarına gelen bir sözcüktür. Dilimizde sıkça kullanılan pergola Türkçede üste kapanan açılan, oturma alanı gibi çeşitlilik gösteren bir çok mekanda kullanılmakta olan alanın üstünü çeşitli malzemelerle günümüz şartlarında kapatan ürünün adına pergola denilmektedir.
 
 
PERGOLA NASIL ÜRETİLMEKTEDİR?
 
HAUSFARGEN Pergola tentenin kullanılacağı alan ve beklenti gereksinimleri düşünerek, alanında uzman personeli ile bir takım ölçü ve hesaplar yaparak üretim safhasına projelendirilmektedir. Kullanılacağı bölgenin iklim şartları gözetilerek, malzemenin korozyon dağılımından, kaldıracağı yüke kadar birçok oranın düşünüldüğü bu hesaplamalar sonrasında, uygulanacağı alanda renk ve model uyumluluğuna çok dikkat edilmesi gerektirmektedir. Uzun ömürlü bir pergola, iyi bir üretim safhası ve doğru planlanmış bir ekipten çıkabilmektedir. Yoğunluklu olarak kullanıldığı alana uyum sağlaması bakımından en çok tercih edilen pergola çeşidi elektrostatik toz boya ile renklendirilmiş veya ahşap doğal desenli pergolalardır. Malzemenin temini ve üretime başlamasının ardından, montajın yapılacağı alanda proje ölçeklerine göre hazırlanarak, üretim safhaları sonrasında planlanarak yapılan iyi bir montajda uzun ömürlü olması için büyük önem taşımaktadır.
 
PERGOLA NERELERDE KULLANILIR?
 
Her mevsim kullanılması düşünülen her alan için açılır kapanır pergola sistemi uygulanabilir. olduğu gibi, deniz kenarında bir kahvaltı salonuna veya yaz-kış hizmet sunan bir yüzme havuzuna veya bir otelin sahil kenarında yer alan yarı açık yarı kapalı bir alanına ışıklı pergola sistemiyle güzel bir mekan oluşturulabilmektedir.
 
Günümüzde bir çok alanda kullanılmakta olan HAUSFARGEN kumandalı pergolalar ergonomik tasarımı ile 4 mevsim kullanılabildiğinden dolayı birçok mekanda kullanılmaktadır. Malzeme bakımından düşünüldüğünde her alana uyan model çeşitliliğe sahip pergola çeşitlerimiz mevcuttur. Kapatılmasını veya açılmasını planladığınız her projenizde kullanabileceğiniz ürünlerimizle her mevsimin keyfini yaşayabilirsiniz..
 
Ayrıca ürünlerimiz renk ve çeşit bakımından düşünülen tüm mimari projelere uyum sağlayacağı gibi, yaşam kalitenizin artacağı alanların çıkmasını sağlamaktadır. Ülkemizin aşırı güneş alan bölgelerinde kullanıldığı gibi, aşırı yağış alan bölgelerde de kullanılmaktadır. Ömür bakımından düşünüldüğünde alüminyum pergola malzemeden üretilen açılır kapanır pergola tente modelleri ahşap pergola tentelere nazaran daha uzun ömürlü olmakla birlikte, ahşap görünümlü oval pergola modellerimiz de mevcuttur.
 
Açılır kapanır pergola sistemleri günümüz teknolojilerinin tümünün kullanıldığı otomasyon sistemleri ile zenginleştirilerek, kumandalar ile yönetildiği gibi, farklı renk ve modelde aydınlatma seçenekleri ile zenginleştirilen bilmektedir. Ayrıca ışıklı kumandalı pergola tente sistemi diğer sabit tente sistemlerine nazaran bakım ve temizlik konularında kolaylık sağlayan teknik özelliklere sahiptir. Özellikleri düşünüldüğünde, geçmişte kullandığımız ahşap pergola modelleri yerini günümüzde modern ve işlevsel bakımdan otomasyon ile kumada edilen, dayanıklı alüminyum malzemeden üretilen, ortamda ısı izolasyonu sağlayan, ışıklandırma seçenekleri ile ortama kalite ve ferahlık veren açılır kapanır pergola tente sistemlerine bırakarak daha estetik kullanışlı ortamlar oluşturabilmek için imkan sağlamıştır. 
 
Müşterilerin gereksinimlerine göre, kullanılması planlanan alanlarda HAUSFARGEN açılır kapanır raylı tente sistemine sahip pergola ürünlerimiz; kafeterya, restaurant, veranda, yaz ve kış bahçelerinde, havuzlarda ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.
 
Sizler düşündüğünüz projeyi hayal edin, HAUSFARGEN  uzman ekibimiz ile hayallerinizi gerçekleştirmek için keşif, projelendirme ve modelleme gibi farklı hizmetleri bir arada sunarak, tam da düşündüğünüz gibi, 4 mevsim oturup, keyifle kullanabileceğiniz alanlar oluşturabilmeniz için sizlere ürün ve hizmetlerimizi sunalım.